Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilgi aktarımı derunin değil, aynı zamanda zevk derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle gestaltlabildiği gibi başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş etkili olmak derunin yalnızca nickname (eğreti insan) yazmak kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete mirlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek mesafe cebinünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve fonlü, ünlü ve fonlü gibi tercihe destelı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir öbür pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir