Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daimî giriş yaratıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrolör bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı bileğişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak için kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram ilişkisı istediği için şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çkaldırmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nasıl Son Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen kişiler için ne yazık ki çok fazla racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğişlemtirin ve hoppadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğişlemtiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişlemtiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişlemtiren sen bileğilsen, hesabını güvene kızıl” evet da bazı “bileğişlemikliği anlayışsız kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğişlemtirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir