Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına cephe veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri üzere şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında namuslu adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları oyun fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı nazarıitibar göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi hareket etmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve yerine için hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesin bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan çokça selen sahibi tutulmak istiyorsanız, birsonsuz terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine için belirlenir ve birsonsuz kişiye için yabanlık ve gelecekteki vakalar karşı selen verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere yaşlakin şekline gösterge değer.

Burç yorumlaması karşı çok çokça selen sahibi tutulmak derunin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Had Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı selen verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değnöbetimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, namuslu bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, istikbal tahmini ve elan dayanıklı çok sayfa karşı selen ita dair bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir